تعداد متقاضیان بیمه بیکاری به 48 هزار نفر رسید

به گزارش وبلاگ آقای رضایی، مدیر کل تامین اجتماعی خراسان رضوی از ثبت نام 48 هزار نفر برای استفاده از بیمه بیکاری در این استان خبر داد.

تعداد متقاضیان بیمه بیکاری به 48 هزار نفر رسید

به گزارش وبلاگ آقای رضایی به نقل از ایرنا، سیدمحسن نظام خیرآبادی، مدیرکل تامین اجتماعی خراسان رضوی، چهارشنبه 14 خرداد در گفت وگو با وبلاگ آقای رضایی اضافه نمود: این تعداد از اسفند ماه پارسال تا به امروز برای دریافت بیمه بیکاری در خراسان رضوی ثبت درخواست کرده اند.

وی ادامه داد: طی دیروز و امروز بیمه بیکاری 24 هزار و 700 نفر از این تعداد که مربوط به اسفند پارسال است به شناسه حساب بانکی ایران این افراد که به اختصار شبا نامیده می شود واریز خواهد شد.

مدیر کل تامین اجتماعی خراسان رضوی گفت: یکی از موانع پرداخت بیمه بیکاری به متقاضیان مشمول آن مشکل در شماره حساب شبای افراد است.

خیرآبادی 240 هزار نفر را در سطح کشور مشمول دریافت بیمه بیکاری اسفند ماه پارسال اعلام و بیان نمود: تنها شماره شبای 103 هزار نفر از این تعداد صحیح و شماره بانکی 137 هزار نفر آنها دچار مشکل و نیازمند اصلاح است.

وی ادامه داد: تعداد مشمولان اهل خراسان رضوی دریافت بیمه بیکاری اسفند ماه پارسال که با این مشکل مواجهند هنوز تعیین نیست.

مدیر کل تامین اجتماعی خراسان رضوی گفت: با توجه به این که افراد متقاضی دریافت بیمه بیکاری شماره حساب شبای خود را در سامانه ثبت کرده اند مشکل درستی شماره به وجود آمده است.

خیرآبادی اضافه نمود: تا به امروز اعلامی از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور در خصوص میزان و شمار واریز حق بیمه بیکاری اسفند ماه پارسال به این تعداد صورت نگرفته است.

وی ادامه داد: پیش بینی می شود ظرف روزهای آینده این اعلام برای ثبت سند مبالغ واریزی صورت گیرد.

مدیرکل تامین اجتماعی خراسان رضوی گفت: به این ترتیب با اعلام آمار واریز حق بیمه بیکاری متقاضیان، سهم خراسان رضوی از تعداد افراد دچار نقص شماره شبای بانکی نیز تعیین خواهد شد.

نظام خیرآبادی ادامه داد:بیمه بیکاری مربوط به فروردین ماه امسال هم هفته آینده و ظرف 10 روز پس از تعیین مبالغ بیمه بیکاری مربوط به اردیبهشت ماه گذشته متقاضیان این بخش، به حساب آنها واریز می شود.

895 هزار نفر بیمه شده اصلی، 221 هزار نفر مستمری بگیر با افراد تحت تکفلشان و در مجموع دو میلیون و 816 هزار نفر در استان 6 میلیون و 400 هزار نفری خراسان رضوی زیر پوشش خدمات اداره کل تامین اجتماعی این استان هستند.

منبع: همشهری آنلاین

به "تعداد متقاضیان بیمه بیکاری به 48 هزار نفر رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعداد متقاضیان بیمه بیکاری به 48 هزار نفر رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید