تخصیص سالانه 3.5 میلیارد دلار ارز دولتی به واردات دارو

به گزارش وبلاگ آقای رضایی، رییس کل بانک مرکزی گفت: سالانه حدود سه و نیم میلیارد دلار ارز 4200 تومانی به واردات دارو و تجهیزات پزشکی تعلق می گیرد.

تخصیص سالانه 3.5 میلیارد دلار ارز دولتی به واردات دارو

به گزارش گروه اقتصادی وبلاگ آقای رضایی، عبدالناصر همتی با اشاره به اهمیت و فرایند رو به رشد شرکت های دانش بنیان و استارتی در اقتصاد کشور گفت: امروز از نزدیک شاهد فعالیت های آن ها بودم و به شبکه بانکی توصیه می کنم برای تقویت این بخش مهم اقتصادی، در دستیابی آنان به نتایج مطلوب برای اقتصاد کشور کوشش بیشتری نمایند.

وی با بیان اینکه این شرکت ها در حال حرکت به سمت و سویی هستند که در اقتصاد کشورمان سهم قابل توجهی را کسب نمایند، افزود: از این رو با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب و نیز پیگیری های دولت و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای توسعه و حمایت از این شرکت ها، نظام بانکی نیز کوشش می نماید که از شرکت های دانش بنیان و فعالیت های استارتاپ ها پشتیبانی کند.

رییس شورای پول و اعتبار یادآور شد: خوشبختانه در هشت ماه سال 98، میزان تسهیلاتی که به شرکت های دانش بنیان تعلق گرفته، در حدود 52 درصد رشد نموده و از ابتدای سال تاکنون نیز نزدیک به 70 هزار میلیارد ریال تسهیلات در اختیار این شرکت ها قرار گرفته است.

وی با اشاره به رشد قابل توجه فعالیت شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها، توضیح داد: بالغ بر 10 هزار شرکت دانش بنیان و استارتاپ در کشور وجود دارند که فرایند فراوری محصولات در این شرکت ها سرعت گرفته است.

همتی افزود: این امر نشان می دهد در صورتی که حمایت هایمان را از این شرکت ها افزایش دهیم، به نتایج ارزشمندی دست می یابیم.

رییس کل بانک مرکزی با بیان اینکه فعالیت های این شرکت ها می تواند در کاهش وابستگی کشور به واردات موثر باشد، اظهار کرد: کوشش های بسیاری در زمینه فراوری مواد اولیه حساس و نیز دارو اجرا شده است.

همتی ادامه داد: سالانه حدود 3 و نیم میلیارد دلار تنها ارز 4200 تومانی به واردات دارو و تجهیزات پزشکی تعلق می گیرد و البته علاوه بر این میزان، وارداتی نیز با سایر ارز ها و منفک از ارز 4200 تومان نیز در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی انجام می گردد.

وی خاطر نشان کرد: باتوجه به این امر، چنانچه شرکت های دانش بنیان به کاهش واردات یاری نمایند، پیشرفت موثری در کاهش وابستگی ما به ارز اتفاق می افتد.

عبدالناصر همتی با حضور در کارخانه نوآوری آزادی از مجموعه های پارک علم و فناوری پردیس، از استارتاپ های مختلف در حوزه های فراوری محتوا، بیمه و اقتصادی، هوش مصنوعی، معماری و گردشگری بازدید کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "تخصیص سالانه 3.5 میلیارد دلار ارز دولتی به واردات دارو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخصیص سالانه 3.5 میلیارد دلار ارز دولتی به واردات دارو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید