اگر نام شبکه وای فای این باشد، قابلیت اتصال به شبکه آی فون یا آی پد شما از کار می افتد تا زمانی که وسیله تان را خاموش و روشن کنید!

به گزارش وبلاگ آقای رضایی، به تازگی یک پژوهشگر امنیت متوجه شده که اگر برای نامگذاری یک شبکه وای فای از نام خاصی استفاده گردد و آی دیوایس های پیرامون کوشش برای اتصال به آن شبکه نمایند، توانایی اتصال آنها به همه شبکه های وای فای کلا از کار می افتد و این مشکل تا زمان ری بوت دستگاه ادامه خواهد یافت.

اگر نام شبکه وای فای این باشد، قابلیت اتصال به شبکه آی فون یا آی پد شما از کار می افتد تا زمانی که وسیله تان را خاموش و روشن کنید!

شخصی به نام کارل شو در توییتر متوجه این قضیه شده و نام شبکه وای فای مورد نظر %p%s%s%s%s%n است.

با این کار حتی ویژگی هایی مانند ایردراپ هم به هم می خورد.

خود این کاربر البته شرح نداده که چرا چنین چیزی رخ می دهد، اما معین است که الگوی نام این شبکه باعث این امر می گردد.

احتمالا در iOS نام شبکه ناخواسته به کتابخانه های داخلی که رشته هایی را فرمت می نمایند، منتقل می گردد و باعث سرریزی در حافظه تخصیص داده شده برای نوشتن و بافر می گردد. این اختلال حافظه باعث می گردد که روندهای نظارتی iOS بر میزان مصرف حافظه فعال شوند و کل فرایند را متوقف نمایند.

البته خیلی نامحتمل است که شخصی از میان وای فای های با نام معقول به چنین وای فای ای عجیبی متصل گردد. ولی این داستان به ما گوشزد می نماید که برای امنیت مان به هر شبکه وای فای نباید متصل شویم، چرا که حتی اسم یک شبکه هم ممکن است باعث دردسر گردد!

به علاوه اگر شما دچار دردسرهایی مانند این شدید می توانید کل تنظیمات شبکه را ری ست نمایید.

منبع

منبع: یک پزشک

به "اگر نام شبکه وای فای این باشد، قابلیت اتصال به شبکه آی فون یا آی پد شما از کار می افتد تا زمانی که وسیله تان را خاموش و روشن کنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر نام شبکه وای فای این باشد، قابلیت اتصال به شبکه آی فون یا آی پد شما از کار می افتد تا زمانی که وسیله تان را خاموش و روشن کنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید