اعزام 165 خانه بهداشت سیار به منطقه ها عشایری تا انتها مرداد

به گزارش وبلاگ آقای رضایی، معاون توسعه وزارت بهداشت گفت: تا سرانجام مرداد 165 کانکس خانه بهداشت در منطقه ها مختلف عشایری کشور مستقر خواهدشد.

اعزام 165 خانه بهداشت سیار به منطقه ها عشایری تا انتها مرداد

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ آقای رضایی، سید کامل تقوی نژاد معاون توسعه وزارت بهداشت در سی سومین آیین پویش راه سلامت که در محل نمایشگاه های بین المللی شهر آفتاب برگزارشد، ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدا و تبریک هفته قوه قضاییه، گفت: امروز روز ویژه ای است، در ماه های گذشته در منطقه ها مختلف کشور مراکز بهداشتی و درمانی مختلفی افتتاح شد و ارایه خدمات خصوصا در بخش های درمانی در منطقه های که دسترسی آن ها به خدمات بهداشت و درمان محدود بود به طور ویژه شروع شد.

وی گفت: جلسه امروز پیغام ویژه به همراه دارد. در نظام جمهوری اسلامی هیچ نقطه ای از کشور وجود ندارد که خدمات بهداشت و درمان ارایه نگردد و معنی این سخن این است که اگر نظام جمهوری اسلامی بخواهد خدمات خود را در حوزه های مختلف ارایه دهد، خدمات بهداشت و درمان از سایر خدمات گسترده تر است.

معاون وزیر بهداشت گفت: وزیر بهداشت همواره تاکید داشتند که باید کرامت عشایر حفظ گردد و دسترسی آن ها به خدمات بهداشت هنگام کوچ و حضور در منطقه ها گرمسیر و سردسیر با مسائل روبرو نگردد، لذا دستور داد خدمتی که در منطقه ها روستایی ارایه می گردد به عشایر هم ارایه گردد.

وی اضافه کرد: تا به امروز سه نسل از این کانکس ها در اختیار عشایر قرار گرفته است و سه نسل از آن ها ساخته و تحویل شده است و کانکس های نو تجربه نوی در نوع کیفیت ساخت است که ارایه می گردد. بعلاوه طی سال های گذشته می توانیم در مواقع بحران میتوان از الگویی که به دست آورده ایم استفاده کنیم.

معاون وزیر بهداشت گفت: تا انتها مرداد 165 کانکس در منطقه ها مختلف عشایری کشور مستقر خواهد شد، و این کانکس ها از امنیت و استخدام کافی برخوردارند و همه خدماتی که در خانه بهداشت ارایه می گردد را ارایه می نماید. در این کانکس پزشک و بهیار حضور دارند و امکان جابه جایی آن ها وجود دارد.

وی با بیان اینکه وزن این کانکس ها استاندارد است گفت: یدک کش می تواند به راحتی این کانکس هارا جابه جا کند و امکان جابه جایی آن ها در منطقه ها ناهموار وجود دارد.

معاون توسعه وزارت بهداشت گفت: استاندار های این کانکس ها با استاندار های اروپا و روز جهان یکسان است و امکان شست وشوی آن ها وجود دارد و از تهویه مناسبی برخوردار هستند. بعلاوه خدمات پس از فروش برای آن ها درنظر گرفته شده است و از آنجا که قطعات استفاده شده در آن ها انحصاری نیست سرویس و نگهداری آن ها سخت نیست.

تقوی نژاد با بیان اینکه تامین برق برای آن ها هم سخت نیست ادامه داد: برق این کانکس ها به وسیله پنلها، موتور برق سیار و برق سراسری تامین می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "اعزام 165 خانه بهداشت سیار به منطقه ها عشایری تا انتها مرداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعزام 165 خانه بهداشت سیار به منطقه ها عشایری تا انتها مرداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید