آمریکا: اجرای قانون سزار علیه سوریه،هشدار به امارات

به گزارش وبلاگ آقای رضایی، نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه ضمن هشدار به امارات درباره اجرای قانون سزار (قیصر) در خصوص این کشور تاکید کرد، تحریم های سخت جدید در قانون سزار علیه سوریه تنها مجموعه اول اقداماتی است که علیه نظام بشار اسد اتخاذ خواهد شد.

آمریکا: اجرای قانون سزار علیه سوریه،هشدار به امارات

جیمز جفری، کننده ویژه آمریکا در امور سوریه در کنفرانس مطبوعاتی درباره آغاز اجرای قانون سزار با بهانه حمایت از غیرنظامیان در سوریه ادعا کرد: سیاست آمریکا استفاده از راهکارهای دیپلماتیک و مالی الزام آور جهت اجبار دولت بشار اسد (رئیس جمهوری سوریه) برای توقف حملات کشنده اش علیه مردم این کشور و حمایت از انتقال به دولتی است که به حاکمیت قانون، حقوق بشر و همزیستی مسالمت آمیز با کشورهای همسایه احترام بگذارد.

جفری این گونه اقدامات ظالمانه کشورش علیه ملت سوریه را توجیه کرد: این تحریم ها برای تقویت سیاست بلندمدتی است که دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در مورد سوریه دنبال می کند، این تحریم ها راهکار بسیار قدرتمندی هستند که قصد داریم از آنها در چارچوب حمله بلندمدت تری استفاده کنیم، این تحریم ها مجموعه اول اقدامات ما هستند و اطمینان داریم پس از آنها اقدامات بیشتری در پیش گرفته خواهند شد.

کننده ویژه آمریکا در امور سوریه در ادامه گفت: قانون سزار از بالاترین سطح حمایت هر دو حزب کنگره آمریکا برخوردار است و رئیس جمهور و تمامی اعضای دولت او از آن حمایت می کنند.

او افزود: این درگیری باید انتها یابد، ما از راهکارهایی که این قانون ویژه با تحریم ها و دیگر اختیارات در این زمینه فراهم می کند، علیه دولت اسد و نیز تمامی حامیان او استفاده خواهیم کرد.

جفری در ادامه تاکید کرد: بازگشت مالی، سیاسی، مالی و دیپلماتیک دولت سوریه به جامعه جهانی تنها زمانی که بحران سوریه حل نشود، هرگز انجام نخواهد شد.

این مسؤول آمریکایی در واکنش به اقدام امارات در بازگشایی سفارتش در دمشق و سفر اخیر هیئتی از این کشور به سوریه، ضمن تاکید بر مخالفت کشورش با اقداماتی که دولت امارات برای احیای روابط خود با مسؤولان سوریه در پیش گرفته، هشدار داد، احتمال دارد تحریم های ویژه سوریه طرف های اماراتی را نیز هدف قرار دهند.

جفری افزود: امارات می داند ما اساسا با اینکه کشورها چنین اقداماتی در پیش بگیرند مخالفیم و به شکل روشن تاکید کرده ایم که چنین اقداماتی را ایده بدی می دانیم.

او در ادامه گفت: چنین اقداماتی که هرگز به اجرای قطعنامه شورای امنیت (شماره 2254) و انتها یافتن درگیری که کل منطقه را به شدت نگران کرده، کمکی نخواهد کرد.

کننده ویژه آمریکا در امور سوریه ادامه داد: تمامی کسانی که در امارات و یا دیگر کشورها فعالیت های مالی انجام می دهند و فعالیت هایشان با استانداردهای قانون ویژه تحریم ها مطابق داشته باشد، هدف قرار دارند.

آمریکا چهارشنبه قانون سزار را اعمال کرد که به موجب آن 39 چهره و تشکل مرتبط با مسؤولان سوریه از جمله اسد و همسرش تحریم شدند.

،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "آمریکا: اجرای قانون سزار علیه سوریه،هشدار به امارات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا: اجرای قانون سزار علیه سوریه،هشدار به امارات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید