شروع آزمایش واکسن کرونا روی افراد داوطلب در روسیه

به گزارش وبلاگ آقای رضایی، وزارت دفاع روسیه خاطرنشان کرد که طی چند روز آینده و پس از خاتمه یک دوره قرنطینه دو هفته ای، واکسن ویروس کرونا روی نخستین گروه داوطلبان - 50 مرد نظامی روس، مورد آزمایش قرار می گیرد.

شروع آزمایش واکسن کرونا روی افراد داوطلب در روسیه

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ آقای رضایی به نقل از خبرگزاری نووستی، وزارت دفاع روسیه امروز، سه شنبه اظهار داشت که این وزارتخانه با همراهی مرکز تحقیقات ملی اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی این کشور، در آینده بسیار نزدیک آزمایشات بالینی واکسن ویروس کرونا به روی داوطلبان را شروع می نماید.

در سایت رسمی وزارت دفاع در این باره آمده است: طی روزهای آینده و پس از اتمام دوره انزوای کامل دو هفته ای، نخستین گروه از داوطلبان در برابر ویروس کرونا واکسینه خواهند شد که هدف اصلی از این آزمایش، آنالیز ایمنی و قابلیت تاثیر واکسن است. پارامترهای کمی و کیفی نمونه های دریافت شده از داوطلبان، از جمله نظامی یا غیرنظامی، که واکسن جدید به روی آنها آزمایش خواهد شد با وزارت بهداشت روسیه مورد توافق قرار گرفته است.

بر اساس این اطلاعات، پس از آنالیز نتیجه واکسیناسیون گروه اول، این واکسن برای سایر داوطلبان تجویز می گردد. و این کار امکان آن را فراهم می نماید می دهد تا اثر واکسن روی افراد مختلف ارزیابی شده و فرایند نمونه برداری از پاسخ ایمنی (آنتی بادی) بدن داوطلبان آنالیز گردد.

این دارو که قرار است برای داوطلبان تجویز گردد، قبلاً با موفقیت دوره آزمایشات مختلف از لحاظ سمیت، امنیت، واکنش سیستم ایمنی بدن و اثر محافظت آن در حیوانات عظیم و کوچک را پشت سر گذاشته است.

سرهنگ خدمات پزشکی، سرگئی بوریسویچ رئیس انستیتوی تحقیقات و تحقیقات مرکزی منطقه مسکو در این باره شرح داد: پس از تزریق واکسن، حیوانات مورد آزمایش ایمنی کامل در برابر ویروس را بدست آوردند. کار آزمایشات بالینی در این مرکز قرار است در ماه جولای به اتمام برسد.

وزارت دفاع روسیه یادآور شده است که انتخاب شرکت کنندگان برای انجام آزمایش واکسن ویروس کرونا منحصراً به صورت داوطلبانه انجام می گردد و افراد داوطلب از میان افسران، پرسنل نظامی در یگان های نیروهای مسلح و مراکز پزشکی وزارت دفاع انتخاب شده ا ند.

داوطلبان نظامی و غیرنظامی به دو گروه تقسیم شده اند که گروه اول که شامل 50 مرد نظامی می گردد، در تاریخ دوم ژوئن (13 خرداد ماه) به این مرکز انتقال یافته و برای رد هر نوع احتمال ابتلا به ویروس کرونا، بای مدت 14 روز د شرایط انزوای کامل قرار گرفتند.

شرایط سلامتی کلیه داوطلبان روزانه و بطور دقیق کنترل و ارزیابی می گردد. همه شرکت کنندگان با شرایط قرنطینه و آماده سازی برای مرحله اصلی آزمایش به خوبی کنار آمده و مسئله ای ندارند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "شروع آزمایش واکسن کرونا روی افراد داوطلب در روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع آزمایش واکسن کرونا روی افراد داوطلب در روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید